Az élővilág változásának nyomon követése
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság továbbra is folytatja a terület élőhelyeinek, védett, illetve jelölő fajainak vizsgálatát.
Az utókezelések hatásainak és eredményességének kutatását négy mintavételi párosban (kezelt, kezeletlen) vizsgáljuk a fontosabb csoportokra (növényzet, bogarak, pókok, hangyák, egyenesszárnyúak), illetve folytatódott a vetéssel és spontán gyepesedéssel helyreállított területek fejlődésének összehasonlító vizsgálata. A kutatások részletes eredményei az Igazgatóság honlapján (https:\\www.ferto-hansag.hu) folyamatosan elérhetők.
A terület kisemlős faunját korábban nem vizsgálták, ezért 2016-2017-ben részletes faunisztikai vizsgálatokat végeztünk a projektterületen és környezetében. A gyepek kisemlős faunája meglehetősen fajszegény, de a cserjések és természetes erdőfoltokban számos ritka faj fordul elő. Az egy hétig tartó élvefogó csapdázásos vizsgálatok során 7 kisemlős faj 97 példánya kerület kézre a mintaterületeken, legnagyobb számban a sárganyakú erdeiegér, valamint a védett keleti cickány jelenlétét bizonyítottuk az érintett kisemlős közösségekben. A térségben, hasonlóan a Dunántúl többi részéhez, tapasztalható a pirókegér agresszív terjedése.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges